Merhaba. Siz değerli takipçilerime blogger sisteminin avantajlarından bahsedicem. Blogger google’ın bir ürünü olduğu için çok sağlam bir sistemi vardır. Madde madde göz atalım isterseniz.

Kolay yönetilebilen kontrol paneli

Evet blogger’ın çok kolay bir yönetim paneli vardır. Bu yüzden kullanmakta hiç bir sıkıntı yaşamayacağınız dan emin olabilirsiniz. Ayrıca yine çok kolay bir istatistik tablosu tutar. Hangi yazın kaç kere okunmuş, ne zaman okunmuş, trafik kaynakları vs bir çok özeliği bulunan istatistik tablosu vardır.

Sınırınız yoktur

Blogger alt yapısı ile hiç bir sınırınız yoktur. Sınırsız trafik, sınırsız depolama alanı. Eğer sınırlı blogger kullanıyorsanız 1GB resim depolama alanı mevcuttur. Ancak bu 1GB sizi korkutmasın. Orta kalitede 200.000 resim depolamadır bu. Blogger resimleri sıkıştırır. Böylece daha fazla resim yükleyebilirsiniz. Ayrıca Google+ profiliniz ile blogger kurarsanız 15GB resim depolama alanınız olur.

Ücretsiz olması

Blogger ücretsiz bir platformdur. İnternet sitelerinde en önemli şeylerden biri olan hosting sıkıntınız yoktur.

İstediğiniz Domaini kullanabilirsiniz

Ücret karşılığı bir domaini bloğunuzda kullanabilirsiniz.

Google uyumludur ( SEO )

Yani hızlı index alırsınız. Aramlar da daha üst sıralarda çıkabilirsiniz. Ayrıca google+ profilinizide bağlayarak SEO konusunda bir adım daha önde olabilirsiniz. Nede olsa Google servisi. Olacak o kadarda.

Diğer yazılarıma da göz atmayı unutmayın.

Yazar hakkında

Notcu Adam

Yorumlar

  • Blogger’ın Google’ın servisi olduğu için seo konusunda iyi olduğu anlamına gelmezs Yapılan testler ve benim de gözlemlerim sonucu blogger index alma ve seo açısından yetersiz.

    • Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Sizin görüşünüze saygı duyuyorum. Yeni başlayan sitelerde + yönü biraz daha fazla. Bu benim görüşüm. Site belirli bir düzene oturduysa zaten blogger falan fark etmez. Gerisi yapılan seo çalışmasına kalıyor. Saygılarımla

Yorum Yap