Selam arkadaşlar. Son zamanlarda her yerde Adsens alamıyorum, Adsens nasıl alınır? gibi sorular soran, konular açan kişiler görmeye başladım. Aslında hep vardı ama son zamanlarda bu daha da bir sıklaştı. Bende adsens alamayan kişilere nerde hata yaptıklarını bulmasını sağlayıp herkes adsens alabilsin istedim. Bu yüzden adsens alma yolları adlı bu yazıyı yazıyorum.

Öncelikle Adsensin istediği şartlarda olacaksın bu şartları yerine getiremiyorsan istesende alamazsın. Nedir bu şartlar?

İlleg@l içerikler olmayacak.

W@rez @dult içerikler olmayacak. Film izleme bahis gibi siteler olmayacak. Böyle bir siteniz varsa şimdiden Adsensi unutun.

Kategorin belli olsun

Yani bir yandan sağlık yazıları yazıp diğer yandan da teknoloji ile ilgili makaleler girersen sitenin türü anlaşılamıyor gibi bir sebeble red mesajını alırsın. Teknoloji ile ilgili yazı giriliyorsa teknoloji ile alakalı yazılar gireceksin.

Yazı sayın

Yazı sayısının önemi vardır. Siteyi kurar kurmaz adsens başvurusunda bulunursan Adsens beni onaylamıyor diye etrafta konuşursun. Yazı sayın en az 30 olacak ki yazıdan dolayı red yeme olasılığın az olacak. Ayrıca bir anda 10 yazı girmek yerine günlük 2 şeklinde girmen senin için daha iyi olur.

Tema Önemi

Eğer temanız çok karışık ve yavaş ise yine red yeme olasılığınız çok yüksek. Çünkü adsens hızlı ve sade gezilmesi kolay olan siteleri sever. Sende Adsens alıncaya kadar sade bir tema kullanmalısın. Böylece onaylanma şansın biraz daha artar.

Kategoriler ve Sayfalar

Hakkımda, İletişim, Gizlilik sözleşmesi gibi sayfaları kurmalısınız. Adsens buna da önem veriyor.

Ayrıca az kişinin bildiği bir şey daha vardır.

Kategoriler. Ne alaka diye düşünmeyin. Boş kategorileri silin. Örneğin 2 tane kategoriniz var. Biri A diğeri B olsun. Sen bütün yazılarını A kategorisine girersen B olana girmez isen Red yeme olasılığın yine var. Her kategorileri eşit şekilde ilerletmeye özen göstermelisin.

Evet arkadaşlar. Aklınıza takılan bir şeyler var ise yorum kısmından sormaktan çekinmeyin.

Yazar hakkında

Notcu Adam

Yorum Yap